עזרה במציאת אישה

השלום והברכה,

ישנם עניינים שהצנעה יפה להם ואין נוהגים לדבר עליהם בפומבי, אך לאחר שנים ארוכות ורבות של מחשבות החלטנו לפנות בדרך זו אליכם, ואם אתם חושבים שיש לכם מי שיוכל לעזור אנא העבירו את המכתב הלאה. חשבנו שבעידן האינטרנט אפשר ורצוי לפעול גם בדרך זו של מכתב מתגלגל, ועל אף שאני פונה בדרך זו, נסו לשמור על צנעת העניין.
רבים מכם זוכרים ואוהבים את שאול ענברי, אך למי שאינו זוכר אקדים מספר מילים.
שאול בן ארבעים והוא נולד בקיבוץ שדה אליהו. מאז לידתו שאול סובל משיתוק מוחין שפגע בכל חלקי גופו והוא נזקק לעזרה מלאה בתפקוד היום יומי, אולם שאול לא נפגע בלבו ובשכלו ויש לשאול לב רחב ודעת מבינה. גם הדיבור קשה על שאול, אולם לאחר פגישה או שתיים כבר אין מרגישים בבעיה ולומדים להבין את שפתו. אני מכיר את שאול מן הישיבה בעין צורים ואספר על הכרותי איתו. שאול למד בישיבת הקיבוץ הדתי עם המחזור הראשון של השילוב, ובלא כל גוזמה כל מכיריו יודעים שישנם מעט אנשים עם מתיקות כל כך גדולה. כמורה בישיבה אני יכול להעיד שביום ששאול עזב את הישיבה הרגשנו כולנו שעמוד מרכזי מבית המדרש נעתק ממקומו, ואינה דומה הישיבה עם שאול לישיבה בלא שאול, ושהותו בישיבה גרמה למתיקות לישיבה כולה. שאול היה כשש שנים בישיבה, אולם גם מאז ששאול עזב את הישיבה הוא המשיך בלימוד ובעיקר לימוד הלכה, ולאחרונה הוסמך כרב. שאול שבור בגופו, אך בנפשו הוא בחור רגיל לגמרי, ואי אפשר שלא לציין מעלה אחת מיוחדת שמאפיינת את שאול. הבנת שאול את נפש הזולת היא נדירה ומיוחדת, והתובנות שאני שומע פעם אחר פעם משאול הם מדהימות ומיוחדות.
שאול חי את חייו וכמו כל אחד מאיתנו גם הוא רוצה להכיר בחורה שתהא לו לחברה ולאישה. במצבו שאול יודע שהסיכוי לצור קשר עם בחורה ללא נכות אינו גדול, וברור שסביר שבחורה שתרצה להיות חברה לשאול לתהיה במצב של נכות קלה או קשה. דומה שהתכונה העיקרית שנדרשת מן הבחורה היא נחמדות ולב רחב. מצבה הדתי של הבחורה אינו עיקר, ויכולה להתאים גם בחורה מסורתית או חילונית שמוכנה להיפתח לחיים הדתיים של שאול. בעבר לשאול היו קשרים עם בנות, אך כבר כמה שנים שאול כלל לא נפגש עם בנות. פנינו לכמה שדכניות ומסתבר שבחורה ששאול מחפש אינה דבר שמוצאים בכל יום. ההיגיון אומר שבלתי אפשרי שאין בחורה שמתאימה לשאול וחשבנו שאולי דווקא בדרך זו תמצא הבחורה.
עם אתם מכירים אתם יכולים לפנות בדוא"ל לשאול anvaris@sde.org.il , או אלי aviahacohen@walla.com, או לדבר עימי בנייד שלי 0544931758.

באהבה לכולם
אביה הכהן

תגובות

בס"ד שאול שלום שמי אופיר בן

בס"ד
שאול שלום
שמי אופיר בן 35 בחור נכה בנכות קלה CP קל בצד שמאל של הגוף כתוצאה מאי הגעת חמצן למח באינקובטור בוגר ישיבה גבוהה אור עציון ולמדתי במסגרת קורס של ביטוח לאומי את מקצוע הקלדנות עסקתי בכך כשנה וחצי (כרגע אני עוסק בכך בגלל תנאי העסקה מחפירים לנכים למרות חוק לרון...) כיום אני לומד בכולל רוב היום ובחלקו השני אני חונך בני נוער במקצועות הקודש אשמח אם תקים מאגר לשידוכים לאנשים דתיים עם מוגבלויות יישר כח על פועלך ולהשתמע...

קבוצת היכרויות לבעלי מוגבלויות דתיים

שלום אופיר
יש לי קבוצת היכרויות תצור קשור דרך הצור קשר
שאול

המשפט הזה כך כך נכון "ההיגיון

המשפט הזה כך כך נכון
"ההיגיון אומר שבלתי אפשרי שאין בחורה שמתאימה לשאול"

וגם אני מוצא את עצמי חושב על זה כ"כ הרבה פעמים כיצד יתכן ששאול עדיין לא מצא את בת זוגו
תודה רבה לאביה (כמו תמיד)
ובהצלחה רבה לשאול , מקווה ומתפלל שתמצא את בת זוגך במהרה